سوالات اطلاعاتی

پرسش های متداول

1- هر اشتراک دور وی پی ان چند کاربره و چگونه بر روی دستگاه ها فعال می شود؟

اشتراک های Dorvpn دو کاربره می باشند و برای استفاده در دستگاه دیگر، همان ایمیل و پسورد خودتان را در ان دستگاه وارد بفرمایید.

2- چند اشتراک می تونم همزامان خریداری کنم؟

 با هر ایمیل یک اشتراک می توانید خریداری بفرمایید

3- چطوری میتونم اشتراک بخرم؟

 از طریق اپلیکیشن وارد حساب کاربری خود شوید و در پایین صفحه بر روی دکمه ی منو کلیک کنید و وارد قسمت خرید اشتراک شوید و اشتراک مدنظر را انتخا ب کرده سپس روی گزینه خرید بزنید ودرگاه مدنظر خود را انتخاب کنید

4 -نحوه ی پرداخت از طریق درگاه کارت به کارت ؟

با انتخاب اشتراک مورد نظر خود روی گزینه ی درگاه کارت به کارت را انتخاب کنید و بر روی دکمه ی خرید بزنید بعد از مشاهده شماره کارت لطفا مبلغ مورد نظر را به کارت نمایش داده شده واریز کنید و همچنین پس از پرداخت ۵ دقیقه صبر کنید و در کادر، شماره کارت خود را به صورت کامل وارد کرده و کد امنیتی را ثبت کنید و روی گزینه چک کردن پرداخت بزنید. در صورت موفقیت امیز بودن، حساب کاربری شما شارژ خواهد شد. نکته : کاربر محترم با توجه به اینکه هر لحظه امکان تغییر شماره کارت مقصد وجود دارد، قبل از هر بار واریز صفحه ای که شماره کارت را نمایش می دهد را چک بفرمایید. در غیر این صورت اگر واریزی به کارتهای قدیم داشته باشید امکان شارژ حساب کاربریتان وجود ندارد.

5 -تفاوت نسخه ی رایگان واشتراکی چیست؟

در نسخه ی رایگان محدودیت زمانی و سرعت وجود دارد و همچنین نمیتوانید از سرور های مختلف ما در کشور های متفاوت استفاده کنید.

6- در کدام قسمت می تونم سابقه ی خرید و زمان پایان سرویس را ببینم ؟

از طریق اپلیکیشن وارد حساب کاربری خود شوید و در پایین صفحه بر روی دکمه ی منو کلیک کنید و وارد قسمت سوابق خرید شوید

7- ارتباط با پشتیبانی ارتباط از طریق اپلیکیشن (تیکت) :

 از طریق اپلیکیشن وارد حساب کاربری خود شوید ، در پایین صفحه بر روی دکمه ی کلیک کنید و وارد قسمت ارتباط با پشتیبانی شوید و مورد خود را به صورت تیکت ارسال بفرمایید ارتباط از طریق کانال تلگرام :  ارتباط از طریق تلگرام:

https://t.me/+A5N6JmWVXhg1MjY0

https://t.me/dorvpnsupp

اطلاعات در مورد ما

برای هر گونه سوال با ما تماس بگیرید